Kredyty oddłużeniowe - znane także jako konsolidacyjne - jak sama nazwa wskazuje służą temu aby pomóc osobom zadłużonym uporać się ze swoimi kwestiami finansowymi. Dla wielu osób niemających na co dzień do czynienia ze sprawami finansowymi może wydawać się to nieco dziwne aby brać pożyczkę na spłatę długów. Jednak kredyty konsolidacyjne są o tyle specyficzne, że to tego właśnie służą. Są to indywidualnie przygotowane produkty finansowe, które umożliwiają spłatę wszystkich wcześniejszych zobowiązań za jednym razem. Choć jest to nieco skomplikowane i często wymaga zabezpieczenia hipotecznego (dlatego nieco przypominają kredyty mieszkaniowe) takie rozwiązania pomagają coraz większej ilości osób.

Założenie jest takie aby osoby, które posiadają kilka (a czasem nawet kilkanaście) innych pożyczek i nie radzą sobie ze spłatą wszystkich zobowiązań miały jeszcze jakąś inną opcję niż bankructwo (które z powodu zawiłości prawnych w Polsce jest trudno uzyskać osobom fizycznym). Osoba posiadająca kilka różnych kredytów (na przykład samochodowy, gotówkowy, ratalny czy konsumencki) może je wszystkie spłacić dzięki pieniądzom uzyskanym z kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób można zaoszczędzić na odsetkach pozostałych do spłaty w starych pożyczkach i zastąpić kilka wysokich rat jedną - niższą. Dzieje się tak dlatego, że dzięki konsolidacji można znacznie wydłużyć okres spłaty co spowoduje zdecydowane obniżenie wysokości miesięcznej raty.

Takie rozwiązanie pozwala na spłatę wszystkich swoich wcześniejszych zobowiązań i zachowanie dobrego imienia. Jednak wymaga to także dyscypliny finansowej dlatego, że jest to ostatnia deska ratunku. Mało tego, ponieważ pożyczki konsolidacyjne udzielane są osobom posiadającym mniejsze lub większe zadłużenie i nie radzącym sobie z jego spłatą aby uzyskać możliwość otrzymania takiej pomocy finansowej (które opiewają na wysokie kwoty) wymagane może być zabezpieczenie jej hipoteką na nieruchomości. Dlatego ten specyficzny produkt jest skierowany dla wąskiej grupy klientów.

Aby uzyskać taką pomoc należy zatem zgromadzić pełen komplet dokumentów dotyczących osiąganych dochodów oraz nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem. Co więcej może być wymagana także dokumentacja dotycząca wcześniej zaciągniętych pożyczek - tych, które mają być skonsolidowane, choć zależy to od wewnętrznych regulacji różnych banków. Okres spłaty, oprocentowanie i kwota kredytu ustalane są indywidualnie z każdym klientem a więc nie ma dwóch identycznych przypadków. Dlatego warto skorzystać z porównywarki ofert, która już na wstępie pozwoli na ograniczenie wyboru tylko do tych instytucji, które będą miały dogodną ofertę dla danego klienta.

Bezpieczeństwo

Jeśli zdecydują się Państwo na wysłanie wniosku bezpośrednio z naszej porównywarki zostanie on wysłany prosto do wybranego banku czy instytucji finansowej. Administrator strony ani nikt inny nie ma wglądu w podane dane. Formularze wniosków są specjalnie zabezpieczone i zaszyfrowane aby nikt nie mógł przejąć informacji.

Najlepsze oferty

Nasze wyszukiwarki analizują podane informacje i na ich podstawie wyszukują dla Państwa najlepsze oferty. Pod uwagę brane są zawsze wyłącznie aktualne oferty i promocje banków. Dlatego niezależnie od potrzeb każdy może liczyć na znalezienie dla siebie najlepszej dostępnej na rynku oferty kredytwej.

Brak zobowiązań

Wszystkie dostępne na niniejszej stronie porównywarki i kalkulatory są całkowicie bezpłatne. Ponadto, korzystanie z nich jest zupełnie niezobowiązujące a więc mogą Państwo korzystać z nich do woli.

Tanie kredyty online